TikTok Moderatör Nedir?
TikTok Moderatör Nedir?

TikTok canlı yayın yaparken çok fazla kötü yorum ve gereksiz konuşmayla karşılaşmak mümkündür. TikTok moderatörler, canlı yayınları yöneterek izleyicileri kontrol altına almakla görevlidirler. Canlı yayınları denetlerler ve yapılan yanlış yorumlara ve kötü içerikli sohbetlere müdahale ederek bu konuşmaları silmektedirler. Böylece canlı yayının kaliteli bir şekilde devam etmesini sağlamaktadırlar.

TikTok Moderatör Atamak İçin Neler Yapılmalıdır?

Çok fazla canlı yayın yapan fenomenler, açmış oldukları canlı yayınların iyi bir şekilde yönetilebilmesi için moderatör atamaktadırlar. Böylece sorunsuz bir şekilde canlı yayınlarını devam ettirebilirler. Bir yayıncı, canlı yayınla birden çok moderatör atayabilir. Yaptığınız canlı yayına moderatör atayabilmek  için kullanıcıların sizi takip etmesi gerekir. Moderatörler, yayıncıların canlı yayınına katılan kullanıcılar arasından atanır. Bir kullanıcıyı moderatör olarak atamak için;

  • Öncelikle o kullanıcının üzerine tıklamalısınız. Daha sonra seçenekler kısmına gelerek kullanıcıyı moderatör olarak belirlemeniz yeterli olacaktır.
  •  Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra o kullanıcıya canlı yayınlarınızı yönetebilmesi için yetki vermiş olacolacaktır
  • İstediğiniz zaman bu yetkiyi geri alabilirsiniz.
  • Canlı yayın eklediğiniz moderatörler, canlı yayınınızın daha kolay yönetilmesine yardımcı olacaklardır.

Tek başına canlı yayınları yönetmekte yetersiz kalınmaktadır. Çok fazla takipçiye sahip bir hesap kullanıyorsanız,  yaptığınız canlı yayınlarda rahatsız edici içeriklerle karşılaşmanız olağan bir durumdur. Bu nedenle birden fazla moderatör ekleyebilir ve sorunsuz bir şekilde canlı yayını gerçekleştirebilirsiniz.

TikTok Moderatör Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok moderatör çıkarma işlemi için yapmanız gereken canlı yayınınıza moderatör atarken yaptığınız işlemleri, çıkarırken de aynı şekilde gerçekleştirmektir. Yaptığınız canlı yayınla moderatör olarak atandığınız kullanıcıyı aynı yöntemi kullanarak çıkarabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için kullanıcının üzerine tıklamanız ve seçenekler bölümüne gelerek, o kullanıcıyı moderatörlükten çıkarmanız yeterli olacaktır. Yaptığınız değişiklik canlı yayınınıza hemen uygulanacaktır. İstediğiniz başka bir kullanıcıyı aynı şekilde moderatör olarak canlı yayınıza atayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Tiktok beğeni satın al

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip