Kapanan TikTok Hesabı Geri Açılır Mı?
Kapanan TikTok Hesabı Geri Açılır Mı?

TikTok uygulaması, uygulama içerisinde paylaşılan kısa videoları sürekli olarak denetlemektedir. TikTok kullanıcıları çektiği videolarla genelde eğlence tarzı şeklinde kısa videolar oluştururlar. Bu sebepten paylaşılan videolarda rahatsız edici bir görüntünün olmaması gerekir. Eğer TikTok hesaplarında paylaşılan videolarda rahatsız edici bir görüntü varsa, uygulama güvenlik açısından ilgili videonun yayınlandığı hesabı kapatmaktadır. Ayrıca bu konuda belirtmek istediğimiz bir nokta vardır. Kural ihlâli sonucunda kapanan TikTok hesaplarının geri açılması oldukça zordur. Eğer sizde hesabınızın kapatılmasını istemiyorsanız, kural ihlâli yapmamalı ve rahatsız edici görüntüler çekerek hesabınızda paylaşmamalısınız.

Kapanan TikTok Hesabı Nasıl Geri Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok’ta kuralları ihlâl eden hesapların kapatıldığından yukarıda bahsetmiştik. Eğer böyle bir durum yoksa yani hesabınızın kapanma nedeni haksız yere yapılan şikayetler ya da telif hakkı nedeni ise ya da kötü niyetli kişiler sizin hesabınızı hedef alarak şikayette bulunduysa, TikTok uygulamasına mail atmalı ve yetkililerinden hesabınızın geri açılmasını istemelisiniz. Attığınız mail sonrası hesabınız inceleme altına alınır ve talebinizde haklı olduğunuz anlaşılırsa, hesabınızı geri alabilmeniz mümkün olur. TikTok uygulamasına mail atmak istemiyorsanız, “?” simgesine tıklayarak karşınıza çıkan ekrandan rapor et seçeneğini açmalısınız ve ilgili şikayetinizi belirtmelisiniz.

TikTok’ta Hangi Hesaplar Geri Alınamamaktadır?

TikTok hesabınızın geri alınıp alınmayacağını belirleyen en önemli unsur, kapanma nedeni olarak bilinmektedir. TikTok hesabınızın kapanma nedeni rahatsız edici video içerikleri paylaşmanızsa, hesabınız geri açılmaz. Rahatsız edici video içerikleri aşağıdaki şekilde olabilmektedir.

  • Bir kişi veya kurumu hedef göstererek videolar oluşturma
  • Cinsel içerikli videolar yayınlama
  • Şiddet içerikli videolar yayınlama
  • Herhangi bir ırkı aşağılayıcı videolar oluşturma
  • Bir kişi veya kurumu tehdit eden videoları oluşturma

Yukarıdaki belirttiğimiz tarzda videolar oluşturup hesabınızda paylaştığınızda, TikTok yetkilileri tarafından hesabınız incelemeye alınır ve daha sonrasında kapanır. Ardından hesabınızı açmak istediğinizde, bu mümkün olmayacaktır.

tiktok takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - tiktok takipçi satın al - instagram takipçi satın al

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip