Instagram Konum Kapatma
Instagram Konum Kapatma

Instagram'da konum kapatma genel olarak fotoğraf veya video yükleyeceğiniz zaman konumun bu gönderiler üzerine eklenmesini engellemek için yapılan bir işlemdir. Paylaştığınız gönderide konumunuzun görünmesini istemiyorsanız konum ayarlarından bu özelliği kapatabilirsiniz. Fotoğraf veya video paylaşmadan önce de konumunuzu silebilir ya da düzeltebilirsiniz. Konum çoğu zaman yanlış veya eksik oluyor. Konumun yanlış olmaması için konumunuzu kendiniz belirleyebilirsiniz. Konumunuzu yazmak için konum ayarlarının açık olması gerekmektedir.

Konum Nasıl Kapatılır?

Cihazınızda ayarlar menüsüne giriniz. Instagram'ı bulun ve konumu Instagram kullanırken aktifleştirmeyin. Konumda asla seçeneğine basınız. Konum paylaşmak hesap kullanıcısının istediğine bağlıdır. Konum paylaşıp paylaşmamanız Instagram için bir sorun değildir. Eğer ayarlarınızda Instagram konumu etkin halde ise fotoğraf veya video paylaşacağınız zaman gönderinizin ayarlarından konumu silebilirsiniz.

Önceden paylaştığınız bir video veya fotoğrafa eklenmiş olan konumu silmek istiyorsanız gönderinizi silmek yerine yapabileceğiniz başka seçenekler de vardır. Fotoğraf veya videonun üzerinde bulunan düzenle seçeneğine basınız. Buraya tıklayarak konumu olan gönderiden konumunuzu düzenleyebilirsiniz veya konumunuzu silebilirsiniz. Bu şekilde konumuzda rahatlıkla değişiklik yapabilirsiniz. Konumuzunu yeniden ayarlamak için paylaştığınız gönderiyi silip, tekrar yüklemenize gerek yoktur. Diğer yöntemler ile kolaylıkla konumunuzu ayarlayabilirsiniz. Gönderinizi düzenlediğiniz zaman gönderinin üzerinde düzenlendiği belli olmaz.

İlginizi çekebilir: Instagram Fotoğraf Kabini Özelliği Nedir?

Paylaşacağınız Konum Instagram’da Bulunmuyorsa

Bir gönderi paylaşacağınız veya hikaye atacağınız zaman karşılaşabileceğiniz problemlerden biridir. Paylaşacağınız fotoğraf veya videoda konum ekleyeceğiniz zaman öncelikle kesinlikle telefonunuzun konumunun açık olması gerekmektedir. İnternetin veya konumunuzun iyi olmadığı bir yerde paylaşmak istediğiniz konum bulunmuyor diye bir yazı ile karşılaşabilirsiniz. Bazen eklemek istediğiniz konum Instagram’da ekli olmuyor. Bu durumda tekrar cihazınızın konumunun etkin olup olmadığını kontrol etmekte fayda var. Devamlı olarak bu durumla karşılaşıyorsanız Instagram destek ekibi ile görüşebilirsiniz. Sorununuz çözüme kavuşacaktır.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip