Instagram Erişim Kısıtlama Var Mıdır?
Instagram Erişim Kısıtlama Var Mıdır?

Son zamanlarda Instagram’da paylaşım yapan çoğu kişi “İşlem engellendi. Lütfen daha sonra tekrar dene” uyarısı almaktadır. Bu uyarı aslında Instagram tarafından erişim kısıtlamasına maruz kaldığınızı gösterir. Özellikle gün içerisinde hesabınız tarafından 1’den fazla gönderiler paylaşılması veya çok fazla kişiye aralıksız takip isteği göndermeniz nedeniyle bir süreliğine işlemleriniz  ve erişiminiz kısıtlanır. Bu sorunun temelinde Instagram’ın spam algoritması vardır. Yani sizlerin hesabı da bu algoritmaya takılan işlemler gerçekleştirirse hemen hesabınıza Instagram tarafından erişim kısıtlaması getirilir. Bu kısıtla süresince de paylaşım yapamaz, takip isteği atamaz, beğeni yapamazsınız.

Instagram Erişim Engeli Neden Olur?

Instagram’da erişim engeli veya kısıtlaması cezası almanız tamamen hesap hareketleriyle ilgilidir. Eğer hesabınızda bot hesap hareketleri yaparsanız Instagram spam algoritması devreye girer ve bu hareketlerinizi engellemek için belli bir süre hesabınızı kısıtlar. Gün içerisinde art arda paylaşım yaparsanız, bir saatlik zaman diliminde her gönderiyi beğenirseniz, gün içerisinde her profile takip isteği gönderirseniz, gönderinizin altında konuların birbirinden bağımsız olduğu 30 hashtag oluşturursanız, Insragram spam algoritmasına takılırsınız ve bu hareketler bot hesap hareketleri olduğu için sizin de gerçek profil olmadığınız düşünülür ve erişiminiz engellenir.

İlginizi Çekebilir: Instagram Takipçi Satın Al Ucuz

Instagram Erişim Kısıtlaması Nasıl Kalkar?

Erişim engelleri en fazla 20 gün içerisinde kendiliğinden kalkan bir engeldir. Bu engel kimi hesaplarda  ise 2-7 gün arasında da kalkabiliyor. Bu süreci hızlandıran etkili şeylerden biri de yorum almaktır. Eğer hesabınızdaki gönderilere bolca yorum alırsanız ve engel boyunca normal hesap hareketlerinde bulunursanız erişim kısıtlamanız kısa bir süre içerisinde sona erecektir. Fakat sona erdiğinde yine de dikkatli olmalısınız aynı hataları tekrar yaptığınızda daha uzun süren bir erişim kısıtlamasına maruz kalabilirsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip