Instagram Engel Yedim, Nasıl Düzeltilir?
Instagram Engel Yedim, Nasıl Düzeltilir?

Instagram'da aynı anda onlarca fotoğrafı beğenmiş veya kısa sürede yüzlerce hesabı takip ederek hesabında engel oluşturmuş olabilirsin. Bu engeller: Takip etme engeli, beğeni yapma engeli veya mesaj atamama engeli gibi çokça farklı işleme bölünebilmektedir. Kullanıcılar, her gün farklı engeller ile karşılaşmakta ve instagram engel yedim nasıl kalkar sorununa çare aramaktadır.

Instagram Hesapları Neden Engel Yer?

Instagram'da engel yiyen hesapların sorgularından yola çıkarak Instagram engel yedim sorununa çözüm bulacak ve siz değerli ziyaretçilerimize instagram engel yedim nasıl düzeltilir sorusuna yanıt bulacağız. Instagram'da sıkça yapılan işlemler ardından kullanıcının yavaşlaması adına şüpheli hareketler isminde bir uyarı çıkarılır. Bu uyarı, hesabın çokça beğeni, yorum ve takip isteği gönderdiği anlamına gelir. Instagram'da kısa sürede yüzlerce işlemi aynı anda yaparsanız bu hesabınızın engel yemesi yani erişim kısıtlaması alması manasına gelir. Üst üste durmaksızın yapılan işlemler, instagram hesabınızı tehlikeye sokabilir.

Instagram Engel Yedim Nasıl Kaldırılır?

Instagram hesabınız çok fazla işlemden dolayı engel yemişse, sıraladığımız adımları uygulayarak instagram engellemelerini bir nevi önleyebilir ve hesabınızın tekrardan düzelmesi için yola koyulabilirsiniz. Instagram robotları çokça yapılan işlemler veya ardı arkası kesilmeyen şikayet formları ardından bir takım hesaplara engel oluşturabilir. Instagram engel kaldırma adımlarını uygulayaran hesabınızda oluşan tehlikeli adımları ortadan kaldırabilirsiniz. 

  1. Instagram hesabınızda 24 saat boyunca hiç bir işlem yapmadan bekleyiniz.
  2. Hesabınızı bir nevi dinlendirin ve işlemlerinize ara verin.
  3. Ardından Ayarlar menüsüne ulaşmanız gerekir. 
  4. Ayarlar sayfasının en altında yer alan 'Bildir' yani İnstagram ile iletişim formunu bulun.
  5. Burada hesabınızda oluşan engel probleminin doğru olmadığına kanaat getirecek bir metin hazırlayarak instagram topluluğuna ileti gönderin.
  6. Ardından talebiniz işleme alınacak ve Instagram topluluğu tarafından 24-48 saat içerisinde engelin kaldırıldığına ve hesabınızın eski haline döndüğüne dair bir posta alacaksınız. 

Instagram engel yedikten sonra iş işten geçmiş midir? Elbette hayır. Instagram engellediği kullanıcılara 24 saat, 48 saat veya 7 gün gibi işlem yapamama sınırları koyar. Bu süreç yediğiniz engel sayısına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin geçen sene çokça beğeni yaptığınız için 1 hafta instagram engel yemişseniz, bu sene alacağınız her hangi bir ihtarda hesabınız 1 ay boyunca engellenebilir! Dolayısıyla dikkatli adım atmalı ve olabildiğince çokça işlem yapmaktan kaçınmalıyız. 

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip