Instagram’da Özel Mesaj Nasıl Atılır?
Instagram’da Özel Mesaj Nasıl Atılır?

Artık insanlar sosyal medya yoluyla birbirleriyle iletişime geçmektedirler. Instagram özellikle mesajlaşma için tercih edilen platformlardan bir tanesidir. Instagram’da özel mesaj göndermenin 4 farklı yolu mevcuttur. Bu yollar;

  • Takipçilerinizle ve sizin takip ettiğiniz kullanıcılarla mesajlaşmak istiyorsanız, mesaj bölümüne gelerek + simgesine tıklayın, daha sonra mesaj gönder seçeneğini seçerek, karşınıza bir liste çıkacaktır. Bu listeden mesaj göndermek istediğiniz kullanıcıyı seçip, mesajınızı gönderebilirsiniz.
  • Bir gönderiyi beğendiniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız bu gönderinin üzerine gelerek, mesaj simgesine tıklayın ve göndermek istediğiniz arkadaşınızı seçerek, alttaki alana mesajınızı yazarak gönder tuşuna basmalısınız.
  • Fotoğraflarınızı Instagram’a yüklemeden arkadaşınızdan onay almak istiyorsanız, yükle düğmesine tıkladıktan sonra, düzenlediğiniz fotoğrafları, yeni gönderi seçeneğini seçerek ardından direct mesaja tıklamalısınız. Daha sonra fotoğraflarınızı göndermek istediğini arkadaşınızı seçerek, gönder düğmesine basmalısınız.
  • Bir konu hakkındaki hashtag’leri bir arkadaşınızla paylaşmak istiyorsanız, hashtag’lerin olduğu sayfaya giderek mesaj simgesine tıklamalısınız. Daha sonra göndermek istediğiniz kullanıcıyı seçerek, gönder tuşuna basmalısınız.

Instagram Özel Mesaj Nedir?

Instagram’da takipçilerinizle doğrudan mesajlaşma anlamına gelen dm kutusu sayesinde, sadece sizin ve mesajlaştığınız kullanıcıların mesajları görebilmesi, özel mesajları kapsamaktadır. Instagram dm özelliği avantajlı olarak görülse de bazen dezavantajlar içermektedir. İstemediğiniz kişilerden rahatsız edici mesajlar alabilirsiniz. Buda sizin modunuzu düşürebilir. Bu durumun önüne geçebilmek için istemediğiniz kişilerden özel mesaj gelmesine engel olabilirsiniz Bu yöntem oldukça basittir.

İlginizi çekebilir: İnstagram Takipçi Satın Al

Instagram Bireysel Özel Mesaj Kapatma İşlemi

Instagram’da istemediğiniz kişilerden gelen mesajları engelleyebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için;

  • Hesabınızdan sizi rahatsız eden kullanıcının profiline gitmelisiniz. Daha sonra profilin üst kısmında bulunan üç noktaya tıklayarak, engelle demeniz gerekmektedir. Bu sayede engellediğiniz kullanıcı, siz engelini kaldırana kadar sizin profilinize göremez, size mesaj gönderemez ve sizi rahatsız edemez.
Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip