Instagram Arama Geçmişi Temizleme Sorunu
Instagram Arama Geçmişi Temizleme Sorunu

Instagram'da arama geçmişinizi temizlemek istediğiniz sırada arama geçmişi temizleme sorunu ile karşılaşıyorsanız, bu yazımızda konunun detaylarını sizlere açıklayacağız. Instagram arama geçmişi sorunu ile karşılaştığınızda, ilk yapmanız gereken telefonunuzdan uygulama yöneticisi kısmına gelerek Instagram uygulamasını bulmanızdır. Ardından Instagram uygulamasına girerek, çerez ve ön belleği temizle demeniz gerekir. Hâlâ sorununuz devam ediyorsa, arama geçmişi temizleme işlemi için üçüncü parti temizleme programlarını kullanabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri uyguladığınız hâlde arama geçmişi temizleme sorunu ile karşılaşmanız durumunda, Instagram kaynaklı bir sorunun olduğunu düşünebilirsiniz. Instagram uygulamasında karşılaşılabilen böyle sorunlar bazen can sıkıcı olabilmektedir. Bu tarz bir sorunun çözülebilmesi için aynı harfte gözükmesini istemediğiniz kişileri arama kısmından aratmanız gerekir. Daha sonra bu kişileri alt sıralara almaya çalışmalısınız. Böylelikle Instagram kaynaklı olan bu soruna çözüm üretmiş olabilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızda arama geçmişinizi silmek istiyorsanız, öncelikle profil sayfanıza girmeniz gerekir. Ardından sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklamalısınız. Bu kısımdan ayarlar demelisiniz. Ayarlar bölümünden güvenlik seçeneğine tıklayarak, arama geçmişini temizle seçeneğine tıklamalısınız. Arama geçmişini temizle seçeneğine tıkladığınızda, karşınızda daha önce hesabınızdan arattığınız Instagram hesaplarını görebilirsiniz. Bu hesapların karşısında bulunan “x” işaretine basarak ya tek tek silebilir ya da tümünü temizle seçeneğine tıklayarak, tüm listeyi temizleyebilirsiniz.

Instagram Arama Geçmişi Temizleme İşlemi Geri Alınabilir Mi?

Instagram hesabınızda arama geçmişi temizleme sorunundan ve arama geçmişi temizleme işleminin nasıl yapılacağından yukarıda bahsetmiştik. Peki, Instagram arama geçmişi temizleme işlemi geri alınabilir mi? Instagram arama geçmişi temizleme işlemi yaptığınız takdirde geri alabilmeniz mümkün değildir. Bu sebepten temizleme işlemi yapmadan önce iyi düşünmeniz gerekir. Çünkü silinen arama geçmişleri, hesabınıza  geri getirilememektedir.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip